top of page
WSZYSCY.JPG

Członkowie Honorowi

Nasi Członkowie Honorowi to niekwestionowani bohaterowie, prawdziwe legendy motorsportu, ludzie ze stali o wielkim sercu. Pierwsze członkostwa honorowe Grupy 126Evolution zostały nadane 3 lutego 2023 podczas gali "Giganci Motorsportu” w Polsce, w siedzibie Radia Kraków.

Bielak_edited.jpg

Kierowca Wyścigowy

Longin Bielak

Jest posiadaczem 21 tytułów Mistrza i Wicemistrza Polski w wyścigach i rajdach samochodowych. Jest jedynym Polakiem, który startował z sukcesami aż dziesięciokrotnie w rajdzie Monte Carlo, a także 5-krotnie w rajdzie Acropolis. Posiada wszystkie najważniejsze odznaczenia sportowe, w tym tytuł Zasłużonego Mistrza Sportu. W 2022 roku mając 96 lat, jako pilot Sobiesława Zasady był uczestnikiem Wielkiej wyprawy Fiatów. Pokonał półtora tysiąca kilometrów Fiatem 126 między innymi wspinając się samochodem na wysokość 2,5 tysiąca metrów na alpejski Grossglockner.

 • Facebook
Zasada_edited.jpg

Kierowca Rajdowy

Sobiesław Zasada

Zwycięzca 148 rajdów samochodowych. Kierowca fabryczny marek BMW, Porsche, Steyr-Puch, Mercedes.

Bez wątpienia najwybitniejszy kierowca w historii motorsportu.

Uczestniczył w najtrudniejszych rajdach świata. Jeden z najpotężniejszych i jednocześnie najbardziej skromnych przedsiębiorców w Polsce. W 2022 roku z okazji 50 rocznicy rozpoczęcia produkcji Fiata 126 we Włoszech maluchem pokonał trasę Bielsko-Biała – Turyn w ramach Wielkiej Wyprawy Fiatów. Człowiek ze stali.

 • Instagram
Szerla_edited.jpg

Kierowca Rajdowy

Janusz Szerla

Były futbolista, zawodnik I ligi AZS Kraków, kierowca fabryczny FSO SPORT. Jeszcze jako dzieciak chodził oglądać rajdy. Swoją karierę rozpoczął w 1974 roku i przez 10 lat w klasie Fiata 126 nie miał sobie równych. W 1986 roku wszedł do zespołu fabrycznego FSO SPORT, gdzie pokazał prawdziwy kunszt jeżdżąc Polonezem 2000 dosłownie na granicy wytrzymałości konstrukcji. Łącznie wystartował w 107 rajdach.

 • Facebook
Sonik_edited.jpg

Kierowca Rajdowy

Rafał Sonik

Jest współwłaścicielem spółki Gemini Holding , kierowca w rajdach terenowych w kategorii Quadów, zwycięzca Rajdu Dakar, dziewięciokrotny zdobywca Pucharu Świata, pięciokrotny mistrz Polski w rajdach enduro.

Najlepszy polski quadowiec,na Polskiej scenie sześciokrotnie sięgał po mistrzostwo kraju w enduro i moto-crossie. Największe sukcesy odniósł jednak na arenie międzynarodowej. Liczne kontuzje, które towarzyszą tak ekstremalnemu sportowi, traktuje jako drogę do wzmocnienia. W ręce ma 28 śrub, ale wciąż nie przeszkadza mu to wygrywać z o połowę młodszymi konkurentami.

 • Facebook
 • Instagram
kajto_edited.jpg

Kierowca Rajdowy

Kajetan Kajetanowicz

Urodził się 5 marca 1979 roku, mieszka w Ustroniu. Zdaniem internautów jeden z pięciu najlepszych sportowców w naszym kraju. W swojej karierze wystartował w 175 rajdach. Trzykrotny Rajdowy Mistrz Europy, czterokrotny Rajdowy Mistrz Polski, trzykrotny zwycięzca Rajdu Polski. Wicemistrz Świata WRC2 2019 oraz II Wicemistrz Świata WRC3 2020 i 2022. Siedmiokrotny zwycięzca Rajdu Barbórka. Jest ambasadorem wielu kampanii społecznych między innymi na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

 • Facebook
 • Instagram
Robert Prokschi.jpg

Kierowca Pokazowy

Robert Prokschi (Austria)

Wielki pasjonat i kolekcjoner zarówno Fiata 126, jak i samochodów Steyr Puch. Wybitny kolekcjoner. Specjalista od budowy silników wyczynowych, właściciel firmy Prokschi GMBH pod Wiedniem która zarówno handluje częściami do 126 na całym świecie jak i produkuje niektóre podzespoły we własnym zakresie.

 • Facebook
 • Instagram
Rosario_edited.jpg

Kierowca Rajdowy

Rosario Bossoni (Włochy)

Członek i działacz włoskiego Automobilklubu Brescia, związany mocno zarówno z wyścigiem jak i z muzeum Mille Miglia. Od 20 lat wraz z zespołem bierze udział w Rajdzie Żubrów. Kierowca rajdowy.

 • Facebook
 • Instagram
bottom of page