top of page
DSC_7913.JPG

PRZYSZŁOŚCIĄ MOTORYZACJI JEST JEJ PRZESZŁOŚĆ...

POZNAJ MIĘDZYNARODOWY KLUB FIATA 126

O NAS

Jesteśmy klubem zrzeszającym miłośników FIATA 126

Jesteśmy międzynarodowym klubem zrzeszającym kolekcjonerów, sędziów sportu samochodowego oraz ratowników drogowych na całym świecie. Motoryzacja to część naszego życia. Kochamy wyzwania, dlatego prężnie się rozwijamy. Nasi sędziowie pracują w rajdach i wyścigach górskich, a kierowcy pokazowi wraz z ich mocnymi samochodami są nieodłączną częścią wielu wydarzeń sportowych. Ratownicy drogowi szkoleni w kierunku motorsportu są zawsze gotowi do niesienia pomocy.

Grupa 126Evolution jest częścią Automobilklubu Krakowskiego, jednego z najstarszych i najbardziej cenionych Automobilklubów w Polsce.

WYDARZENIA

Bierzemy udział w rozmaitych wydarzeniach motorsportowych

Wyścigi górskie

Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski to wydarzenie bez precedensu. Podczas rund – zarówno tych na południu jak i na północy Polski można spotkać nasze samochody dynamicznie otwierające przejazdy treningowe i wyścigowe. Kierowcy są przygotowani na każdą ewentualność, a ich znajomość regulaminów GSMP ułatwia współpracę zarówno z sędziami startu jak i punktów obserwacyjnych.

Wyścigi Górskieq.jpg
RAJDY21.jpg

Rajdy

Sędziowie Grupy 126Evolution sędziują także w rajdach. Jesteśmy sędziami faktu, zabezpieczenia oraz członkami Zespołów Sędziów Sportowych ZSS. Współpracujemy z wieloma automobilklubami. Regularnie można nas spotkać podczas Memoriałów Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza czy Rajdów Żubrów.

Inne wydarzenia

Współpracując z wieloma instytucjami i organizatorami wydarzeń mamy okazje bywać na najciekawszych eventach w Europie. Robimy to z prawdziwą przyjemnością. Niestety nie wszędzie jesteśmy w stanie się pokazać. Zapraszamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych, aby być na bieżąco z tym, co u nas się dzieje. Na zdjęciu otwarcie tunelu na „Zakopiance” w listopadzie 2022 w ramach współpracy z jednym z naszych partnerów, Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad GDDKiA.

TUNEL FOTO_edited_edited_edited.jpg
DSC_7497_edited.jpg

WIELKA WYPRAWA FIATÓW

Jesteśmy organizatorami cyklicznej imprezy - Wielkiej Wyprawy Fiatów

W 2022 odbyła się pierwsza edycja Wielkiej Wyprawy Fiatów – przejazd Fiatami 126 z Bielska Białej do Turynu z okazji 50 rocznicy rozpoczęcia produkcji modelu we Włoszech. Twórcą przedsięwzięcia był Marcin Małysz, dziennikarz motoryzacyjny i członek zarządu grupy. Samochody przejechały ponad 3300 km, pokonując alpejski Grossglockner i wspinając się na wysokość 2,5 tys metrów. W wyprawie udział wzięli legendarni kierowcy – Sobiesław Zasada oraz Longin Bielak, którzy w 1975 roku dojechali Fiatem 126 do Monte Carlo. Jest to najstarsza załoga w historii motoryzacji która przejechała taką trasę – panowie mieli wówczas razem 188 lat. 
W tym roku rusza kolejna edycja wyprawy – tym razem do księstwa Monako a konkretnie do Monte Carlo. W lipcu 2023 Fiatami 126 „na kołach" pojadą między innymi: Longin Bielak, Sobiesław Zasada, Janusz Szerla, Rafał Sonik oraz Kajetan Kajetanowicz. Cel wyprawy to pomoc dzieciom – ofiarom wypadków drogowych. Zapraszamy do śledzenia mediów społecznościowych Wielkiej Wyprawy Fiatów.

126EVOLUTION w liczbach

31

Członków

44

Fiatów 126

7

Członków honorowych

31

Partnerów

bottom of page